Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Skandynawia i Fiordy 11 dni

Trasa zagraniczna:

NYNASHAMN / KARSLKRONA - SZTOKHOLM - OSLO - OTTA - FORDE - BERGEN - SAPSBORG - KOPENHAGA


1 DZIEŃ: 

Przejazd do Gdańska. Zaokrętowanie na prom do Szwecji. Rejs z Gdańska do Nynashamn.


2 DZIEŃ: 

Przejazd do Sztokholmu, zwanego Wenecją północy ze względu na niezliczoną ilość kanałów. Początek zwiedzania miasta.


3 DZIEŃ:

Dalszy ciąg zwiedzania Sztokholmu m.in. Stare Miasto z wąskimi brukowanymi uliczkami oraz domy kupieckie, Pałac Królewski, Ratusz, Parlament, Katedra. Następnie zwiedzanie wyłowionego z dna Bałtyku i pięknie odrestaurowanego flagowego galeonu króla Szwecji z XVII w.


4 DZIEŃ: 

Wyjazd do Norwegii przez krainę lasów i jezior. Przejazd przez Karlstad – miasto położone nad brzegiem największego jeziora w Szwecji, Vanern.


5 DZIEŃ: 

Zwiedzanie stolicy Norwegii m.in. Park Vigeland, Pałac Królewski, Katedra, Parlament oraz Ratusz.    Po południu wyjazd do stolicy sportów zimowych Lillehamer, możliwość obejrzenia Olympia Park lub Muzeum Ludowego w Maihaugen. Przejazd przez Dolinę Gudbrandsdal znaną ze wspaniałych wodospadów, do miasteczka Otta.


6 DZIEŃ: 

Przejazd wzdłuż jeziora Vågå do Stryn. Zwiedzanie lodowca Briksdal. Przejazd przez Skei i Moskog do Forde.


7 DZIEŃ:

Przejażdżka statkiem po fiordzie Sognefjord do Gudvangen, podczas której możemy podziwiać piękne wodospady, strome urwiska i stare zabudowania farmerskie. Przejazd do miasteczka Voss. Późnym popołudniem przyjazd do Bergen – stolicy zachodniej Norwegii i głównej bramy do fiordów.


8 DZIEŃ: 

Zwiedzanie Bergen m.in. słynny bazar rybny i kwiatowy, Stary Port Bryggen ze swoimi zniekształconymi ściśniętymi domami oraz innymi pięknymi widokami. Wyjazd z Bergen, po drodze wycieczka do wspaniałego fiordu Hardanger. Krótka przeprawa promem przez Eisfiord na płaskowyż Reineskavret. Po drodze wspaniałe wodospady Voringfossen. Wieczorem przyjazd do Sapsborg.


9 DZIEŃ: 

Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii m.in. Pałac Amalienborg – siedziba rodziny królewskiej, Ratusz, Parlament, Stary Port, Teatr Królewski oraz symbol Kopenhagi Mała Syrenka.


10 DZIEŃ: 

Dalszy ciąg zwiedzania stolicy Danii. Wyjazd w kierunku Gedser, dwugodzinna przeprawa promowa do Rostoku. Przejazd autokarem przez Niemcy do Polski. Przekroczenie granicy w Świecku.


11 DZIEŃ: 

Przejazd do Warszawy.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Brakujące kolacje bez problemu można zorganizować za pośrednictwem pilota. Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2- osobowych z dostawką, z łazienkami, na promach kabiny 2 osobowe. Cena wycieczki nie obejmuje opłat za wszelkie wstępy, przewodników i napiwki. Na wstępy oraz rejs po fiordach należy przeznaczyć ok. 140 DKK, 230 SEK, 450 NOK.

 

CENA ZAWIERA:

  • przejazdy autokarem
  • opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych,
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje z łazienkami, 2-oobowe lub 2-osobowe z dostawką, na promach kabiny 2-osobowe
  • śniadania
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 140 DKK, 230 SEK, 450 NOK)
  • kolacje (ok. 90 PLN/posiłek)
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.