Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wiedeń i Dolina Dunaju 5 dni

Trasa zagraniczna:

ok. Brna  - ok. Wiednia  - ok. Brna


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w okolice Brna na nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Wiednia, zwiedzanie m.in.: Belweder, objazd Ringstrasse: Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Zwiedzanie komnat i skarbca w Hofburgu. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry św. Szczepana. Przejazd na Kahlenberg, zwiedzanie kościoła św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Wieczorem kolacja w jednej z regionalnych winiarni w słynnej wiosce winiarzy Grinzing (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd do malowniczej Doliny Dunaju – Wachau. Zwiedzanie zamku Kreuzenstein, usytuowanego na wzgórzu, zbudowanego na ruinach gotyckiej twierdzy. Przejazd wzdłuż Dunaju do miasta Krems, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Następnie miasteczko Durnstein z całkowicie zachowaną gotycką zabudową miasta i ruinami zamku, w którym więziony był Ryszard Lwie Serce. Przejazd do odrestaurowanego opactwa Benedyktynów w Melk z przepięknym klasztorem usytuowanym nad brzegiem Dunaju. Rejs statkiem po Dunaju. Kolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów pałacu Schoenbrunn, m.in.: apartamenty cesarskie, powozownia, ogrody pałacowe z Gloriettą. Następnie zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej oraz Wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki, gdzie zgromadzono jedną z największyh i najpiękniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie (m.in. największy na świecie zbiór dzieł Rubensa, bogata kolekcja prac Pietera Brueghla Starszego). Spacer po najdłuższej ulicy handlowej Wiednia Mariahilferstrasse i Karntnerstrasse. Wieczorem przejazd w okolice Brna. Kolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w kraju.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • Dopłata do pokoju 1-os.: 380 zł
  • Dopłata do 3 kolacji: 220 zł

 

Cena już od 1099 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • 4 noclegi w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 4 śniadania,
  • przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd),
  • ubezpieczenie,
  • opiekę pilota.


CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,przewodnika, około 85 EUR.
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 8 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.