Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wilno - Ryga - Tallin 5 dni

Trasa zagraniczna:

Wilno – Tallin – Sigulda - Ryga – Rundale


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem spacer z pilotem po starówce, zobaczymy m.in.: Plac Katedralny, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza, powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna z przewodnikiem, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, ratusz), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. W południe wyjazd do Tallina, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni.

Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokół rezydencji. W 1921 roku pałac stał się siedzibą Estońskiego Muzeum Sztuki. Aktualnie mieści się tu tylko jego wydział prezentujący sztukę zagraniczną. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Opuszczamy Tallin i kierujemy się w stronę Siguldy – która ze względu na malownicze zakątki, liczne zabytki i pomniki przyrody zyskała miano "Małej Szwajcarii". W okolicach Siguldy, nad rzeką Gauja, znajduje się ciąg zamków warownych wybudowanych przez Krzyżaków (zwiedzanie terenów Parku Narodowego Gauja – w zależności od pogody i czasu). Przejazd do Rygi. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Rundale – olbrzymi i bogaty kompleks pałacowy - zwany „łotewskim Wersalem", wybudowany w 1740 roku wg projektu znanego włoskiego architekta Francesco Rastrelli (autor m.in. Pałacu Zimowego w St. Petersburgu). Wstąpimy do ogrodów pałacowych (w zależności od czasu i warunków pogodowych). Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • do pokoju 1-os.: 320 zł

 

ZNIŻKI:

  • dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 100 zł

 

Cena już od 1199 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek ,wc)lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
  • 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników – ok. 30 EUR.
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 8 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.