Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Włochy - Francja 8 dni

Trasa zagraniczna:

Werona – jezioro Garda - Mediolan – Wybrzeże Liguryjskie – San Remo – Monaco – Monte Carlo – Nicea – Grasse – Cannes – Genua – Padwa – Wenecja

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.


DZIEŃ 2:

Przyjazd i zwiedzanie Werony: rzymska Arena z I w., Piazza delle Erbe, Plac Dantego, dom Julii, kościółek Santa Maria Antica z grobowcami Scaligierich. Kolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wizyta nad jeziorem Garda, spacer malowniczą trasą wzdłuż brzegu jeziora, czas na włoską kawę. Przejazd i zwiedzanie Mediolanu: gotycka katedra z białego marmuru, pasaż Victora Emanuela, Piazza della Scala z pomnikiem Leonardo da Vinci. Przejazd na Wybrzeże Liguryjskie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do San Remo, słynnego kurortu na Wybrzeżu Liguryjskim. Spacer średniowiecznym starym miastem. Przejazd do Monaco, zwiedzanie: pałac Grimaldich (z zewnątrz), katedra z grobowcem księżnej Grace, Oceanarium. Wizyta w Monte Carlo – mieście tysiąca kasyn. Kolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Nicei, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Nicei, stolicy Lazurowego Wybrzeża, gwarnego miasta artystów, milionerów i arystokracji. Spacer sławną Promenadą Anglików, biegnącą wzdłuż morza ze słynnymi hotelami - pałacami Negresco i Meridien. Przejazd do Grasse. Wizyta w wytwórni perfum Fragonard z możliwością zakupu. Przejazd do Cannes, spacer Aleją Gwiazd, Bulwarem La Croisette przy pałacu Festiwali Filmowych. Powrót do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do Genui. Zwiedzanie domu gdzie urodził się Krzysztof Kolumb, portu, spacer po Strada Nuova, która w całości została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, katedra San Lorenzo, plac Dantego. Przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, historycznego centrum. Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Rejs stateczkiem na wyspy: Burano – wyspa słynąca z produkcji przepięknych koronek oraz Murano – wyspy o wielowiekowej tradycji szklarstwa. Powrót statkiem do Wenecji, zwiedzanie miasta. Przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande do placu św. Marka, zwiedzanie Bazyliki Św. Marka, Pałacu Dożów (z zewnątrz), Wieży Zegarowej, Dzwonnicy, Mostu Westchnień. Spacer uliczkami Wenecji. Wyjazd w kierunku kraju. Przejazd non stop przez Austrię i Czechy.


DZIEŃ 8:

Przyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.


DOPŁATY:

 • Dopłata do 5 kolacji (bez napoi): 350 zł
 • do pok. 1-os.: 510 zł

 

Cena już od 1669 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • 5 noclegów w hotelach**, pokoje 2 - osobowych z łazienkami,
 • 5 śniadań,
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd, barek),
 • ubezpieczenie,
 • opiekę pilota.


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • biletów na statek na wyspy Burano i Murano oraz do Wenecji,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • wymaganych przewodników – łącznie ok. 100 EUR.
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 13 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.