Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Zamki Bawarii 6 dni

Trasa zagraniczna:

ok. Stuttgartu (1) - Rheinfall - Zurich – Grindelwald – Chamonix - Genewa – Lozanna – Montreux – Berno – ok. Stuttgartu (1)


1. DZIEŃ

Wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg na terenie Niemiec, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


2. DZIEŃ

Śniadanie, przejazd nad wyjątkowo urokliwy wodospad na rzece Ren Rheinfall. Przejazd do Zurichu, zwiedzanie starego miasta rozciągającego się po obu stronach rzeki, malownicze kręte uliczki, pasaże, XVI- i XVII-wieczne domy, dziedzińce, podwórza i fontanny. Taras widokowy – Lindenhof, Bahnhofstrasse, kościół Fraumünster z XIII wieku z witrażami Chagall'a i Giacometti'ego, katedra Grossmünster, kościół św. Piotra z największym zegarem w Europie. Przejazd do hotelu w okolicach Zurychu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.


3. DZIEŃ

Śniadanie, przejazd w Alpy Berneńskie, wizyta w miasteczku Grindelwald – „wioska lodowcowa” u stóp Jungfrau. Jest to region najpiękniejszych alpejskich krajobrazów. Wjazd kolejką zębatą na Jungfraujoch - najwyżej w Europie położony dworzec kolejowy (3454m n.p.m.). Podróż kolejką dostarczy turystom wielu wrażeń i niezapomnianych widoków. Na szczycie zwiedzanie Pałacu Lodowego z labiryntem i rzeźbami wykutymi w lodzie, powrót do Grindelwaldu. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie, nocleg w hotelu.


4. DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Chamonix, stolicy Alp Francuskich. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aguile du Midi (wysokość 3842 m), iglicę skalna w masywie Mont Blanc. Dla osób nie zainteresowanych wycieczką wysokogórską, czas wolny w Chamonix. Przejazd do Genewy, zwiedzanie: promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, katedra św. Piotra, park angielski z zegarem kwiatowym, fontanna Jet d’Eau z najwyższym słupem wody na świecie. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie, nocleg w hotelu.


5. DZIEŃ

Śniadanie. Wizyta w Lozannie, spacer po starówce, Chateau St. Marie z siedzibą władz kantonu, XVII – wieczny ratusz, katedra gotycka. Przejazd do Montreux, stolicy riwiery szwajcarskiej, miejsca wypoczynku wielu gwiazd filmowych, artystów i biznesmenów. Zwiedzanie średniowiecznego zamku - twierdzy Chillon. Spacer po bulwarze nad Jeziorem Genewskim, Place du Marche z pomnikiem Freddiego Mercury – leadera zespołu Queen.

Przejazd do Berna - stolicy Szwajcarii. Zwiedzanie miasta: katedra św. Wawrzyńca, Zitglockenturm – wieża zegarowa, dom Alberta Einsteina, Bärengraben – fosa z niedźwiedziami, symbolem miasta. Przejazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.


6. DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do poszczególnych miejscowości.


Program jest ramowy; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

DOPŁATY:

  • do pok. 1-osobowego: 675 zł
  • do 4 obiadokolacji (bez napoi): 290 zł

 

Cena już od 1579 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, barek, dvd),
  • 5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienką,
  • 5 śniadań,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie


CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • przejazdów kolejkami: ok. 190 CHF oraz ok. 50 EUR.
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.