Strona główna

+48 791 520 850 Call Center

Firma

- dokumenty firmy...

- referencje

Historia powstania firmy / skąd pomysł na taką nazwę Hawajskie Aloha?
Takie pytanie co jakiś czas otrzymuje od ludzi, których spotykam na swojej drodze życia, skąd pomysł na taką oryginalną nazwę firmy? Wiec postanowiłem to opisać w odpowiednim do tego miejscu. Był rok 1988 a dokładnie 28 kwiecień, środek dnia piękna pogoda, tego dnia na Hawajach z międzynarodowego lotniska Hilo startuje Boeing 737-200 linii Aloha Airlines, lot do Honolulu. Na pokładzie znajduje się 89 pasażerów i 5 członków załogi. Rejs z jednej na druga Hawajską wyspę ma potrwać ok. 50 minut. W trakcie lotu na wysokości ponad 7.000 metrów w wyniku zmęczenia materiału zostaje oderwana duża cześć dachu samolotu.

Załoga i pasażerowie musieli zmierzyć się z bardzo małą ilością tlenu, wysoką minusową temperaturą, widokiem braku ściany, dachu i wysoką dawką stresu że samolot w każde chwili zakończy swój lot. W tym czasie co jest bardzo niecodziennym zjawiskiem na Hawajach przestał wiać wiatr i kapitan Robert Schornsteimer wylądował awaryjnie pomiędzy dwoma wulkanami na trudnym lotnisku w Kahului na Hawajskiej wyspie Maui. Podczas zerwania poszycia dachu podmuch wyssał stewardessę, której nigdy nie odnaleziono. Była to jedyna ofiara śmiertelna tej katastrofy. Więcej na ten temat możemy poczytać np: Wikipedia, zobaczyć zdjęcia jak wyglądał samolot linni Aloha lub obejrzeć krótki film.

12 sierpnia 1898 roku Stany Zjednoczone wykorzystując niestabilną sytuację polityczną Republiki Hawajów oraz brak obronności kraju dokonują aneksji całych Hawajów. Warto zwrócić uwagę, że w tamtych czasach i tym regionie świata gangsterów kolonialnych było dość sporo np. Francja w 1880r. aneksowała Markizy i Wyspy Polinezji Francuskiej. Archipelag Polinezji Francuskiej wraz z wyspami Hawajskimi łączyła bardzo podobna kultura i język polinezyjski chociaż wyspy są od siebie oddalone o ok. 7-8 godz. lotu. Stany Zjednoczone aneksując Republikę Hawajów wprowdzają ekspansję kolonialną w postaci zmiany języka i całkowitej Amerykanizacji kultury.

Po II wojnie światowej dopiero zaczęto dbać o stare tradycje i kulturę na Hawajach jednak jest to bardziej spowodowane promowaniem turystyki niż odbudowę starej kultury. A powiedzenie Aloha oznacza to co w naszym języku "Część..." element przywitania / pożegnania się z drugą osoba i tak powstała nazwa Hawajskie Aloha - uwzględniając połączenie dużego wyczynu kapitana Roberta Schornsteimer'a z linii Aloha i zanikającej kultury Hawajskiej w taki oto sposób chciałem oddać / wyrazić swój szacunek dla tych dwóch istotnych historycznych spraw.

Kolejnym ważnym czynnikim powstania firmy z branży turystycznej jest wykształcenie branżowe oraz pasja do bardzo dalekich podróży, zwiedzania, poznawania kultur, zwyczajów i tradycji bardzo odległych miejsc na świecie. W taki oto sposób narodziła się firma Hawajskie Aloha.

Informacje o firmie:
Biuro Podróży Hawajskie Aloha
jest organizatorem i pośrednikiem turystycznym. Organizujemy wycieczki samolotowe, autokarowe i dojazdy własne. Firma posiada pozwolenie organizatora imprez turystycznych, numer pozwolenia 1399 wydany przez Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego. Firma działa od 15 września 2009 r.

Posiadamy również aktualny Certyfikat Organizatora rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2010r. w sprawie sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej wymaganej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jesteśmy członkiem OSAT - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, numer deklaracji 259.Firma również współpracuje ze sprawdzonymi polskimi turoperatorami oraz zagranicznymi lokalnymi biurami podróży na terenie wszystkich kontynentów, gdzie dysponujemy dużą bazą profesjonalnych polskojęzycznych, anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych przewodników, pilotów wycieczek czy rezydentów.


Informacja turystyczna

Świadczymy również usługi informacji turystycznej dotyczące podróży po całym świecie, szczególnie z uwzględnieniem bardzo dalekich kierunków. Udzielenie takiej informacji jest indywidualnie wyceniane - zapytaj o cenę pod numerem +48 791 520 850

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.